ASMER MERMER’DEN KARAMANLI’YA 12 MİLYON LİRALIK YATIRIM: HARBİ PLASTİK

ASMER MERMER’DEN KARAMANLI’YA 12 MİLYON LİRALIK YATIRIM: HARBİ PLASTİK

Asmer Mermer, yeni yaptığı Harbi Plastik fabrikasıyla yatırımlarına devam ediyor.

Bölgenin güçlü firmalarından Asmer Mermer, yapımını büyük ölçüde tamamladığı yeni plastik boru fabrikasıyla, Karamanlı’da yeni bir istihdam sahası oluşturuyor.

Asmer Mermer Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Şener, Harbi Plastik fabrikasında deneme üretimlerinin devam ettiğini belirterek, fabrikada, özellikle tarımsal plastik atıklarının geri dönüşümünü ve plastik boru üretiminin yapılacağını belirtti.

Şener, ilçedeki Kızılaliler mevkisinin üst kısmında faaliyet gösterecek Harbi Plastik fabrikasının, ilk etapta her çap ve basınçta kangal boru ve yağmurlama borularının üretiminin yapılmaya başlandığını ifade ederek, ilerleyen zamanlarda damlama boru sistemlerinin de üretimine başlanılacağını kaydetti.

Proje olarak fabrikanın, 3 bin metre kare alanda yer alacağını anlatan Şener, şu an için fabrikanın bin metrelik alanının tamamlandığını, yönetim binası inşaatının ise devam ettiğini ifade etti.

Harbi Plastik fabrikasının şu anki mevcut haliyle 10 kişiye istihdam sağlandığını aktaran Şener, fabrikanın hedeflenen 3 bin metrekare olarak tamamlanması halinde istihdam sayısının 200’e çıkacağını, toplam maliyetin ise 12 milyon lira olacağını vurguladı.

İşadamı Şener, ilk etapta iç piyasaya yönelik üretim yaptıklarını, ancak kısa süre içerisinde başta Ortadoğu olmak üzere ihracata hazırlandıklarını belirtti.

KMM

 

  

Saniye sonra Kapanacaktır
tempobet