BURDUR'DA AĞAÇ KÜTÜĞÜNDE GÜLEN İNSAN FİGÜRÜ ÇIKTI - VİDEO HABER

Burdur’un Altınyayla ilçesinde kesim yapılan ağaç kütüğünden gülen insan figürü çıktı.

İlçeye bağlı Ballık köyü yakınlarındaki ormanlık alanda, gençleştirme çalışmalarında bulunan Altınyayla Orman İşletme Şefliğine bağlı ekipler, 100-120 yaş aralığındaki yaklaşık 20 metre uzunluğundaki çam ağacını kesince, kütüğün orta kısmında, gülen insana benzeyen figürle karşılaştı.

KMM'ye açıklamada bulunan Gölhisar Orman İşletme Şefi Uğur Çelik, gülen bir insana benzeyen şeklin, ağacın öz kısmına sızan reçinenin doğal olarak şekillenmesiyle oluştuğunu söyledi. 

-         “Bir ağaç bizim de gülmemiz gerektiğini gösterir bir figür oluşturmuş” 

Ağaç kütüklerinde bu tür şekillere ender rastlandığını anlatan Çelik, “Biz de bu ağacı vernikle daha güzel bir hale getirerek sergileyelim. Çünkü milletin çok stresli olduğu bu günlerde, bir ağaç bizim de gülmemiz gerektiğini gösterir bir figür oluşturmuştur.” dedi.

Çelik, reçinenin zamanla kurumasıyla figürün bozulmaya müsait olmasından dolayı vernikle koruma altına alınarak camekanda sergileneceğini dile getirerek şöyle söyledi:

“Şekle baktığımızda, gözleri, ağız yapısı, yan taraflarında da sakal gibi görüntüsü var. Biz de bunun adına, ‘Gülen Adam’ olsun dedik. Artık gülen insan figürüyle herkese tebessüm göstermek istiyoruz. Bundan sonra sizler de gülün diye bir mesaj vermek istiyoruz.”

KMM

Ortam

Saniye sonra Kapanacaktır
tempobet