KARAMANLI BELEDİYESİ ZABITA EKİPLERİNDEN FAHİŞ FİYAT DENETİMİ

Karamanlı’da, zabıta ekipleri, fahiş fiyat denetimleri yaptı.

Karamanlı Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, son günlerde kamuoyunda gündem oluşturan maske ve kolonya fiyatlarındaki fahiş fiyat artışı nedeni ile esnaf denetimleri yapıldı.

Başkan Selimoğlu, zabıta ekipleri tarafından, eczaneler, hırdavatçılar, zirai ilaç bayileri ve marketlerde denetimlerin gerçekleştirildiğini belirtti.

Denetimlerde, stoktaki malzemelerin fiyat kontrolü ile yeni alınan malzemelerin alış fiyatlarının tek tek faturaları ile birlikte kontrol edildiğini ifade eden Başkan Selimoğlu, “Vatandaşlarımızı daha duyarlı olmaya davet ediyorum. Virüs nedeni ile maske, kolonya, dezenfektan, temizlik ürünleri, gıda ve her türlü fahiş fiyat artışı olan ürünleri, lütfen belediyemiz zabıta birimine bildirmelerini rica ediyorum. Fırsatçılık yapan gerek esnaf, gerekse toptancılar tespit edilecek ve gerekli yasal işlemler, hem tarafımızdan hem de ilgili bakanlık, kurum ve kuruluşlar tarafından yapılacaktır. Her gün denetimleri sıklaştıracağız. Temizlik ürünleri, gıda ve her türlü fahiş fiyat artışını yakından takip edeceğiz.” dedi.

Murat ÇOBAN / KMM

 

Saniye sonra Kapanacaktır
tempobet