BÜYÜK ÖNDER ATATÜRK'Ü ANIYORUZ

Karamanlı’da, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, ebediyete intikalinin 81’inci yılı dolayısıyla anma töreni düzenlendi.

Program, Atatürk anıtı önünde düzenlenen törenle başladı. Törene, Karamanlı Kaymakamı Adem Topaca, Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu, daire müdürleri, siyasi parti temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Atatürk anıtına çelenklerin sunulmasının ardından, saat 09.05’te sirenlerin eşliğinde, 2 dakika saygı duruşunda bulunuldu. Buradaki tören, İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından sona erdi.

Nimet Güvener İlkokulu Konferans salonunda devam eden programda konuşan, Karamanlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmeni Gönül Özdemir, Atatürk’ün Türk Milli mücadelesine yön vererek, milleti ile birlikte “Ya İstiklal, Ya Ölüm” sözüyle zaferin kazanılmasında büyük bir pay sahibi olduğunu söyledi.

Özdemir konuşmasında, Atatürk’ün ulusuna en büyük hediyesinin Türkiye Cumhuriyeti olduğunu ifade ederek, “Tanzim ederek hayata geçirdiği devrimler ile Türk ulusuna çağ atlatmış, Türkiye Cumhuriyeti’nin dünya devleri arasında saygın konuma yükselmesine vesile olmuştur. İçine birçok şeyi sığdırdığı kısa yaşamının en son anına kadar memleketine hizmet etmiş olan bu büyük lider, ‘Benden sonra beni benimsemek isteyenler bu temel mihver üzerinde akıl ve ilmin rehberliğini kabul ederse, manevi mirasçılarım olur’ diyerek kurduğu cumhuriyete sahip çıkılmasını ve bunun ise çok çalışarak bilimde ileri bir seviyeye çıkılması suretiyle gerçekleşeceğini ifade etmiştir.” dedi.

Törende, öğrenciler tarafından şiirler okundu, çeşitli gösteriler sergilendi. Öğrenciler Atatürk’ün sevdiği türküleri seslendirdi. Atatürk konulu yarışmalarda dereceye giren öğrencilere, protokol mensupları tarafından ödüller verildi.

KMM

Saniye sonra Kapanacaktır
tempobet