KARAMANLI İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ'NDEN ÖĞRETMENLER GÜNÜNE ÖZEL ANI YARIŞMASI

Karamanlı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla ödüllü 'Anı Yarışması' düzenleyecek.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, yarışmaya Karamanlı'daki okullardan mezun olan vatandaşların katılabilecekleri belirtilerek, şu ifadelere yer verildi:

"24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında, ilçe merkezi ve ilçemize bağlı köylerdeki okullarımızda öğrenim görmüş eski öğrencilerimiz arasında "Unutamadığım Öğretmenim" konulu anı yarışması düzenlenecektir. Yarışmaya, Karamanlı ilçesinde ve köylerinde öğrenim görmüş tüm eski öğrencilerimiz katılabilecektir. Yarışmaya katılmak isteyen mezunlarımız eserlerini; en geç 20 Kasım 2019 tarihine kadar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne, okullarımıza elden verebilir. Ayrıca, This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. adresine e-posta yoluyla ulaştırması gerekmektedir. Yarışma sonuçları 24 Kasım 2019 tarihinde açıklanacak olup, ödül töreni aynı tarihte Karamanlı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce duyurulacak yer ve zamanda yapılacaktır. 

Yarışmada dereceye giren ilk üç eser, 'Nostaljik Radyo' ile ödüllendirilecek.

Yarışma şartnamesi:

Konu: Karamanlı İlçesi merkez veya köylerinde öğrenim görmüş tüm eski öğrencilerimiz arasında öğrencilikleri zamanında yaşadıkları olayların anı türünde bir eserle yazılması ve eserlerin derecelendirilerek ilk 3 eserin ödüllendirilmesi.

Amacı: Mezunlarımızın özünde bir iz bıraktığı için unutamadıkları ve anılmaya değer buldukları olayları, duygu ve düşüncelerini yazma aracılığıyla ifade edebilmeleri ve yazılan eserleri okuyucularıyla paylaşabilmeleri için ortam oluşturmak, mezunlarımızın yaşadıkları güzellikleri anılarıyla mevcut öğrencilerimize aktarmalarını sağlamak, okul ve öğretmenin hayatımıza dokunan yönlerini görmek.

Dayanak:  Milli Eğitim Bakanlığının 2019/8 sayılı Genelgesi

Katılım Şartları:  

 1. Yarışmaya Karamanlı İlçesi Merkez veya köylerinde öğrenim görmüş herkes katılabilir.
 2. Yarışma anı türünde yazı yazmayı içerir.
 3. Anılar bilgisayarda A4 boyutunda, en az 1 en fazla 10 sayfa olacak şekilde 12 punto, 1,5 satır aralığında, Times New Roman yazı tipinde yazılabileceği gibi mürekkepli kalemle A4 boyutunda elle de yazılabilir.
 4. Yarışmaya gönderilecek anıların hiçbir yarışmada derece almamış olması gerekmektedir.
 5. Her yarışmacı yarışmaya en fazla 1 (bir) anı ile katılabilir.
 6. Yarışmaya gönderilecek anıların üzerinde sadece rumuz bulunacaktır.
 7. Yarışmaya katılmak isteyen mezunlarımız eserlerini; en geç 20.11.2019 tarihine kadar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü veya okullarımıza elden veya This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. adresine e-posta yoluyla ulaştırması gerekmektedir.
 8. Elden teslim edilecek eserlerin ön yüzüne eser dışında hiçbir bilgi yazılmayacaktır. Arka yüzüne ise Katılımcı; Ad-Soyad, Öğrenim gördüğü Okul, Telefon numarası ve adres bilgilerinin yazılması gerekmektedir.
 9. E-posta yoluyla eserini ulaştıracak mezunlarımız ise ekli dosyada gönderdikleri eserlerinin üzerine hiçbir bilgi yazmayacaktır. Göndermiş olduğu e-postada; Ad-Soyad, Öğrenim gördüğü Okul, Telefon numarası ve adres bilgilerinin yazılması gerekmektedir.
 10. Eserler Müdürlüğümüz tarafından oluşturulacak yazı inceleme komisyonu tarafından değerlendirilecek olup ilk 3 eser ödüllendirilecektir.
 11. Ayrıca eser ile ilgili tüm yasal sorumluluğun yarışmacıya ait olacaktır. Yarışmacı eserle ilgili tüm tasarruf hakkını Karamanlı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne devrettiğini kabul etmiş sayılacaktır.
 12. Yarışma sonuçları 24.11.2019 tarihinde açıklanacak olup ödül töreni aynı tarihte Karamanlı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce duyurulacak yer ve zamanda yapılacaktır.
 13. Yarışma şartnamesinde yapılacak herhangi bir değişiklik Müdürlüğümüz web sitesinden duyurulacaktır. 

Değerlendirmeye Alınmayacak Eserler:

Yarışmada aşağıda belirtilen hususlardan en az birini içeren eserler değerlendirmeye alınmayacaktır:

 • Anı türünün özelliklerine uygun yazılmayan yazılar
 • Daha önce herhangi bir yarışmaya katılan ya da herhangi bir yerde yayımlanmış eserler
 • Başvuru tarihinden sonra gönderilen eserler

Ödüller: 

İlçemiz Eser İnceleme Komisyonunca yapılacak değerlendirme sonucunda ilk üç dereceye giren eski öğrencilerimize “Nostaljik Radyo” hediye edilecektir.

Yürütülmesi:

 1. Karamanlı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yarışma duyurusunun farklı platformlarda yapılması.
 2. Eserlerin teslim edilmesi
 3. Dereceye giren eserlerin belirlenmesi
 4. Ödül almaya hak kazanan eserlerin ilan edilmesi
 5. Ödül töreninin yapılması

KMM

Saniye sonra Kapanacaktır
tempobet