"BU KÖY BİZİM BU BAYRAK BİZİM"

CHP Karamanlı İl Genel Meclisi Üyesi Celal Saygın, Karamanlı’nın köylerine bayrak dikme projesi başlattı.

İlk bayrağı Kayalı köyüne diktiklerini ifade eden Saygın, “Yerel seçim öncesi, köylerimizin yüksek kesimlerine bayrak dikme çalışmasında bulunacağımızı belirtmiştik. Bu güzel çalışmamızı “Bu Köy Bizim Bu Bayrak Bizim” projesi ile hayata geçirdik. Kayalı köyümüzün ardından ikinci bayrağı da Manca köyümüze diktik. Projemizi tüm köylerimize yaymak için çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

CHP Karamanlı İlçe Başkanı Nuri Erdem, projeyi hayata geçiren Karamanlı İl Genel Meclisi üyesi Celal Saygın, Kayalı köyü muhtarı Savaş Özdemir, Manca köyü muhtarı Ahmet Özeren ve köylülere teşekkür etti.

Ülke olarak zorlu bir süreçten geçtiklerini ifade eden Erdem, “Bu proje ile atalarımızın canları pahasına indirtmediği yüce Türk bayrağını dalgalandırarak; bugüne kadar vatan ve bayrak uğruna şehit olan tüm Mehmetçiklerimize, ayrıca ‘Barış Pınarı Harekatı’nda büyük kahramanlık gösteren ve şehadete erişen askerlerimize ve tüm kahraman gazilerimize sahip çıkmayı hedefledik. Yüce rabbim tüm askerlerimizin yar ve yardımcısı olsun.” diye konuştu.

Erdem ‘Bayrak’ şiirinin bir kıtasını söyledi:

“Malazgirt’te Alparslan’ın dilinde, Surlarda Ulubatlı’nın elinde, Çanakkale’de cihadının yılında, Zemin kan kırmızı Ay Yıldızı ak, O mübarek bayrak işte bu bayrak.”

Projenin açılışına, CHP Karamanlı İlçe Balkanı Nuri Erdem, İl Genel Meclisi Üyesi Celal Saygın, Manca köyü muhtarı Ahmet Özeren, parti yönetimi ve köylüler katıldı.

KMM

Saniye sonra Kapanacaktır
tempobet