ÜVEY KIZINA İSTİSMAR DAVASINDA YARGI SÜRECİ BAŞLADI

Burdur'da 12 yaşındaki üvey kızına cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklanan üvey babanın yargı süreci başladı.

Edinilen bilgiye göre, Karamanlı ilçesinde yaşayan F.Ö, şubat ayında rehber öğretmenine, geçen yıl haziran ayında üvey babasının kendisine cinsel istismarda bulunduğunu anlattı.

Öğretmenin polise haber vermesi üzerine gözaltına alınan üvey baba H.B, sorgusunun ardından tutuklandı. Olay tarihinde 12 yaşında olan F.Ö, pedagog ve rehber öğretmenin huzurunda alınan ifadesinde, H.B.'nin kullandığı motosikletle mısır tarlasına gittiklerini, burada üvey babasının kendisini yanına çağırdığını ve kucağına oturttuğunu, kalkmak istemesi üzerine de sanığın kendisini cep telefonundaki mesaj uygulaması üzerinden konuştuğu erkek arkadaşını annesine söylemekle tehdit ettiğini ve cinsel saldırıda bulunduğunu söyledi. F.Ö. bağırmaya başladığında da H.B, ağzını kapatarak, "Seni bu mısır tarlasına gömerim, kimse seni bulamaz, sesini çıkartma" diyerek, tişörtünü de çıkarttığını söyledi.

F.Ö, 2018 yılı haziran ayında yaşanan olaydan sonra üvey babasıyla hiç yalnız kalmadığını, sanığın kendisine WhatsApp üzerinden cinsel içerikli mesajlar ve görüntüler attığını, bu mesajların cep telefonundan şüpheli tarafından silindiğini de söyledi.

Sanık, duruşmadaki ifadesinde üvey kızına cinsel istismarda bulunduğu iddialarını kabul etmedi. Soruşturma aşamasında verdiği ifadeleri de reddeden H.B., "Bana atılan iftiraları kabul etmiyorum. Telefonla çok oynuyordu ve ders çalışmadığı için telefonunu alıp annesine verdim. Annesi hamile olduğu için de kıskançlıkları vardı. Ben kesinlikle cinsel istismarda bulunmadım. Tahliyemi talep ediyorum" dedi.

Olayla ilgili H.B. hakkında '12 yaşından küçük çocuğa cebir veya tehditle cinsel istismar' ve 'çocuğa karşı cinsel taciz' suçlarından 15 yıla kadar hapisle cezalandırılması istemiyle açılan davanın ilk duruşması yapıldı. Burdur Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki ilk duruşmaya tutuklu sanık H.B. ve avukatı, mağdur çocuğun ailesi ve avukatı, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü avukatı katıldı. Mağdur çocuk F.Ö. ise duruşmada yer almadı.

Mesut MADAN / Gündem Burdur

 

Saniye sonra Kapanacaktır
tempobet