BELEDİYE MECLİSİNDEN ÖRNEK KARAR: ŞENLİK YERİNE YÜKSEKOKUL İNŞAATININ TEMELİ ATILACAK

Karamanlı Belediye Meclisi, örnek bir karara imza attı.

KMM'ye açıklamada bulunan Karamanlı Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu, belediye meclisinin bugünkü toplantısında alınan kararla, her yıl geleneksel olarak düzenlenen Karamanlı Ceviz Mermer ve Yayla Şenliklerinin iptal edilerek, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Karamanlı Meslek Yüksekokulu binasının yapımı için çalışma yapılacağını kaydetti.

Selimoğlu, alınan meclis kararıyla 15-16 Ağustos 2019 tarihinde bu yıl 16’ncısı düzenlenmesi planlanan Karamanlı Ceviz Mermer ve Yayla Şenliklerinin iptal edilerek, ilçenin ihtiyacı olan yüksekokul ve sosyal tesislerin inşaatına başlanmasının kararlaştırıldığını belirtti.

Selimoğlu açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Her yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz Ceviz Mermer ve Yayla Şenliklerinde yaklaşık 200-250 bin lira masraf yapılıyor. Biz bunun yerine ihtiyaç duyduğumuz ve ilçemizin ekonomisine büyük katkı sağlayacak olan yüksekokulun temelini atmayı kararlaştırdık. Her geçen gün büyüyen ve eğitimde marka haline gelen ilçemizin yükseköğrenimde de tercih edilen bir merkez olması için inşaata bir an önce başlamak istiyoruz. Bu aşamada hayırseverliği ile bilinen Karamanlılı hemşerilerimizin bağışlarını bekliyoruz.  Hayırsever vatandaşlarımız bağışlarını, iş makineleri, inşaat malzemeleri ve her türlü maddi destekle yapabilirler.”

Karamanlı’nın komşu ilçeleri olan Yeşilova ve Tefenni ile yakın ilçelerden Çavdır, Gölhisar ve Altınyayla ilçelerinde yüksekokulların bulunduğuna dikkati çeken Selimoğlu, Karamanlı’nın merkezi bir ilçe olması sebebiyle, Karamanlı Meslek Yüksekokulu’nun tüm bölgeye katkı sağlayacağını söyledi.

Başkan Selimoğlu, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi tarafından Karamanlı’ya Doğal Yapı Taşları Teknolojisi Bölümünün açılmasının planladığını dile getirerek, “İlçemizde yeni açılan Panorama Mermer İşleme Fabrikası üniversiteye tahsis edilmiştir. Bu kapsamda da MAKÜ Rektörlüğü tarafından çalışmalar yürütülmektedir. 2020-2021 eğitim öğretim yılında Karamanlı’daki bölüme öğrenci alınacaktır. Bunun için inşaatın hızlandırılması ve hayırsever vatandaşlarımızın desteği ile en kısa sürede bitirilmesini istiyoruz.” dedi.

Açıklamasında Karamanlı’da açılacak yüksekokulun ilçeye sağlayacağı katkılardan da bahseden Selimoğlu, “İlçemizde yüsekokulun açılmasıyla yükseköğrenim görecek öğrencilerimiz ilçemize gelecekler. Ev sahipleri evlerini öğrencilere kiralayabilecek, tüm apart, pansiyon ve oteller, lokanta ve restoranlar, avm ve marketler, kafeterya ve pastaneler, giyim mağazaları ve konfeksiyonlar, bay ve bayan kuaförler, elektronik eşya mağazaları gibi birçok iş yerinde canlanmalar olacak. Bunun yanında yeni iş yerlerinin açılmasıyla ilçe genelinde iş potansiyeli yükselecek. Ayrıca ilçemizdeki iş yerleri daha modern bir yapıya kavuşacak.” diye konuştu.

Karamanlı Belediyesi olarak konser ve müzikli eğlencelere her zaman destek vereceklerini ifade eden Başkan Selimoğlu, “Şenlikleri iptal ettik ama ilçemizde her zaman sosyal ve kültürel faaliyetlere yer vermeye devam edeceğiz. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, 19 Mayıs Gençlik Haftası, 30 Ağustos Zafer Bayramında olduğu gibi dini ve milli bayramlarda çeşitli konser ve etkinlikler düzenleyerek ilçemizdeki sosyal ve kültürel faaliyetlere destek vereceğiz. Alınan bu kararın, ülkemize, Burdur’umuza ve Karamanlı’mıza hayırlı olmasını diler, belediye meclisi üyelerimize çok teşekkür ederim” dedi.

KMM

Saniye sonra Kapanacaktır
tempobet