KARAMANLI HALK EĞİTİM MERKEZİ YIL SONU SERGİSİ AÇILDI

Karamanlı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün, 2018-2019 öğretim yılı, yıl sonu sergisinin açılışı gerçekleştirildi.

Karamanlı Belediyesi TOKİ Sosyal Tesislerinde yapılan törende konuşan Karamanlı Halk Eğitim Merkezi Müdürü Naciye Selimoğlu, Halk Eğitim Merkezinde açılan kurslarda meydana getirilen eserlerin, yıl sonu sergileriyle beğeniye sunulduğunu belirtti.

Konuşmasında, Halk Eğitim kurslarının bilgi ve becerilerin öğrenildiği, istihdam olanağı sağlayan, meslekte yükselmeye dayalı ve geleneksel el sanatlarını tanıtan kurslar olduğunu ifade eden Selimoğlu, “Sadece el sanatları değil, bir yıl içerisinde bağımlılıkla mücadele eğitimleri, zeka oyunları, Kuran’ı Kerim öğretimi, okuma yazma, kalorifer ateşçiliği, okçuluk, hasta ve yaşlı bakımı, hijyen, tıbbi ve aromatik bitki yetiştiriciliği ve mantar yetiştiriciliği alanlarında olmak üzere toplamda 38 kurs açtık. Bu kursları başarı ile bitiren toplam 580 vatandaşımız sertifikalarını almaya hak kazanmıştır.” dedi.

Daha sonra protokol mensupları tarafından, başarılı olan kursiyerlere belgeleri verilmesinin ardından, Tefenni Kaymakamı ve Karamanlı Kaymakam vekili İlker Eker ve Karamanlı Belediye Başkan vekili Hüseyin Uğurel tarafından sergilenin açılışı gerçekleştirildi.

KMM

Saniye sonra Kapanacaktır
tempobet