BAŞKAN SELİMOĞLU'NDAN KARAMANLI’YA MÜJDE

Karamanlı Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu, kapalı sistem arazi sulama projesinde yatırım bedeli olan ve Karamanlı Belediye Başkanlığı tarafından geri ödemesi yapılacak olan 38 milyon 795 bin 778 lira olan borcun silindiğini ve geri ödemesinin yapılmayacağını bildirdi.

Başkan Selimoğlu KMM’ye yaptığı açıklamada, borcun silinmesiyle belediyenin ağır bir borç yükünden kurtulduğunu belirtti.

Selimoğlu açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“İlçemizde yapımı devam eden kanalizasyon, içme suyu ve yağmur suyu isale hattı çalışmalarına, asfalt ve parke yol çalışmasıyla devam edilecek. Bu çalışmaların maliyetinin oldukça yüksek olması nedeniyle borcun silinmesi; yol, kaldırım ve çevre düzenleme çalışmalarını daha hızlı bir şekilde yapabilmemize olanak sağlayacaktır. Ayrıca kapalı sistem sulama sistemindeki mevcut hidrant aralarının mesafesinden dolayı çiftçilerimiz arazilerini sulamada bazı sıkıntılar yaşamaktadır. Bununla ilgili olarak önceden Devlet Su İşleri’ne (DSİ) müracaatında bulunduğumuz ‘Tarla İçi Sulama Hatlarının’ yapımına hızlı bir şekilde geçmemize katkı sağlayacaktır.”

Karamanlı halkına daha iyi hizmet edebilmeyi ilke edindiklerini ifade eden Selimoğlu, borcun silinmesinin, planladıkları birçok projenin hayata geçebilmesi için belediyeye büyük bir katkı sağlayacağına vurgu yaptı.

Selimoğlu şöyle devam etti:

“Borcun silinmesiyle ilgili kanunu yürürlüğe sokan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a, Tarım ve  Orman Bakanımız Bekir Pakdemir'e, Burdur Milletvekillerimiz Bayram Özçelik ve Yasin Uğur'a, kanunun hazırlanmasında emeği geçenlere çok teşekkür ederim. Ayrıca projenin başlangıcından bugüne kadar emek veren başta önceki Belediye Başkanımız Mehmet Özger’e önceki belediye meclisi üyelerine, DSİ Genel Müdürlüğü yetkililerine, DSİ Isparta Bölge Müdürlüğü yetkililerine ve çalışanlarına, Karaca İnşaat firması yetkililerine ve çalışanlarına, belediye personellerimize, kısacası bu projenin Karamanlı’mıza kazandırılmasında emeği geçen herkese şahsım ve Karamanlı halkı adına çok teşekkür ederim.”

KMM

Saniye sonra Kapanacaktır
tempobet