TÜRK POLİS TEŞKİLATI 174 YAŞINDA

Karamanlı’da Türk Polis Teşkilatının 174. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla tören düzenlendi.

Atatürk anıtına, İlçe Emniyet Amirliğine ait çelengin konulmasıyla başlayan törende, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Törende konuşan Emniyet Amiri Hasan Basri Çiçek, polisin Türkiye Cumhuriyeti Anayasası ve kanunların kendisine verdiği yetki ile insan haklarına saygılı olarak görev yaptığını söyledi.

- "ADALETE DAYANMAYAN GÜÇ ZORBALIKTIR, ZALİMLİKTİR"

Gerektiğinde canını ve malını feda etmekten kaçınmayacaklarını ifade eden Çiçek, “Cesur ve fedakarlıkla, gece gündüz demeden, devletin bekası, milletin huzur ve güvenliği için kutsal yeminimize bağlı kalarak görevimizi yapmaya devam edeceğiz. Bizler bu görevi yerine getirirken, demokratik, laik ve sosyal hukuk devletinin bir kurumu olduğumuzu asla unutmuyoruz. Çünkü, adalete dayanmayan güç zorbalıktır, zalimliktir. Hukuk devletinde polis, adalete dayalı bir kuvvettir. Onun için zalim değil, adaletlidir. Korkulan değil güvenilen güçtür.” dedi.

İlçe Emniyet Amirliği binasında verilen kokteyle, Tefenni Kaymakamı ve Karamanlı Kaymakam vekili İlker Eker, Karamanlı Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu, Karamanlı İlçe Jandarma Komutanı Alaaddin Gergin, daire amirleri, emniyet mensupları ve vatandaşlar katıldı. 

Kaymakam Eker burada yaptığı konuşmada, vatandaşların huzur ve güvenliği için mesai gözetmeksizin çalışan, canı pahasına her türlü zorluğa göğüs geren Emniyet Teşkilatının Polis Haftasında kutladığını söyledi.

Eker, şunları kaydetti:

"Emniyet mensuplarımızın üstlendikleri görev aşkı ve sorumluluk duyguları ile milletimizin huzur ve güvenliğini en iyi şekilde sağlayacaklarına inancım tamdır.
Bu vesileyle, Türk Polis teşkilatımızın 174’ncü kuruluş yıl dönümünü kutluyor, şehit polislerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyor, emekli olan ve görevleri başında bulunan Polislerimize de sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum." diye konuştu.

Daha sonra, Türk Polis Teşkilatının 174. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla pasta kesildi. 

Ayrıca etkinlikler kapsamında ilçedeki camilerden şehitler için mevlit okundu.

KMM

 

Saniye sonra Kapanacaktır
tempobet