ZİRAAT ODASI BAŞKANI GÜZ’DEN ELEŞTİRİLERE YANIT

Karamanlı Ziraat Odası Başkanı Hasan Güz, son günlerde Ziraat Odası ve şahsı hakkında ortaya atılan söylemlere sert yanıt verdi.

Başkan Güz yaptığı yazılı açıklamada, odanın seçime gittiği bir zamanda böyle mesnetsiz dedikoduların bilinçli olarak çıkarıldığını ifade ederek, hesap sorulabilir bir makamda hesap verilebilir bir yönetim anlayışıyla hizmet ettiklerini belirtti.

‘Kurulamaz’, ‘Açılamaz’, ‘Beceremezsin’ denildiği bir süreçte tüm zorluklara rağmen birlikte başardıklarını vurgulayan Güz, “2013 yılı Ekim ayında kurucusu olduğum Ziraat Odası Başkanlığını halen sürdürmekteyim. Bu zorlu süreçte kurulumundan buyana, görev alan ve görev yapan tüm çalışma arkadaşlarıma ve değerli çiftçilerimize teşekkür ederim. Seçime giderken odamızın bugüne kadarki gelir ve giderlerini kamuoyuyla paylaşarak tüm çiftçilerimizi aydınlatma gereği duydum. Odamızın tüm gelir ve giderleri, hesapları resmi muhasebecimiz tarafından tutulmaktadır. Bütün bunları çiftçilerimizle paylaşmak istedim.” dedi.

Güz, 2018 yılı kesinleşen hesapları hakkında şu bilgileri aktardı:

“Çiftçilik Belgesi ve mısır satış gelirleri: 218 bin 5 lira 83 kuruş
Sigorta, maliye ve diğer giderleri: 75 bin 118 lira 12 kuruş
Yönetim ve işçi giderleri: 118 bin 124 lira 40 kuruş
Demirbaşlar: 48 bin 606 lira 14 kuruş
Çiftçilerimize satmış olduğumuz mısır tohumlarından alacaklar: 98 bin 288 lira 98 kuruş
Çiftçi belgesi alacakları: 81 bin lira”

Bu hesapları çiftçilerle paylaşma gereğini duyduğunu ifade eden Güz şunları söyledi:

“Değerli çiftçi arkadaşlarım. Dışarıdaki söylentilere kulak asmayın. Ziraat Odamızı, Karamanlılı çiftçilerimizin başka ilçelere gidip, yorulmasın, çiftçilerimiz eziyet çekmesin diye Karamanlımız’a kazandırdık. Karamanlı Ziraat Odası Yönetim Kurulu olarak, alnımız açık ve vicdanımız rahattır.”

Murat ÇOBAN / KMM

Saniye sonra Kapanacaktır
tempobet