KARAMANLI 15. CEVİZ MERMER VE YAYLA ŞENLİKLERİ

Burdur’un Karamanlı ilçesinde bu yıl 15'incisi düzenlenecek geleneksel Karamanlı Ceviz, Mermer ve Yayla Şenlikleri, 17 Ağustos Cuma günü akşam yapılacak etkinliklerle başlayacak, 19 Ağustos pazar günü düzenlenecek konserlerle son bulacak.

Karamanlı Belediyesi tarafından düzenlenen şenlikler, Cuma günü akşam saat 21.00'de çocuklara yönelik animasyon gösterileriyle başlayacak. Etknilikler, 17 Ağustos 1999 Gölcük depreminin yıl dönümü dolayısıyla tasavvuf musikisi ve semazen gösterileri ile devam edecek.

Şenliklerin 2'nci gününde, Türk Hava Kurumu Karamanlı Şubesi tarafından organize edilen motorlu yamaç paraşütü gösterileri ile başlayacak. Saat 14.00'de toplu sünnet töreni düzenlenecek. Etkinliklerin akşam ayağı, şenlik alanında devam edecek. Saat 21.00'de Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu'nun açılış konuşmasıyla başlayan kutlamalarda, halk oyunları gösterileri, Türk Halk Müziği sanatçısı Gizem Kara ve Bülent Serttaş konserleri yer alacak.

Pazar günü yapılacak etkinlikler ise saat 21.00'da Türk Halk Müziği sanatçısı Ankaralı İbocan konseri ile başlayacak. Şenliğin finalinde ise ünlü pop müziği sanatçıları Merve Özbey ve Erdem Kınay izleyenlerle buluşacak.

KMM

Saniye sonra Kapanacaktır