KORONAVİRÜS VAKALARI VE ÖLÜM SAYISI ARTIYOR

Kovid-19 salgını ile mücadele kapsamında, uygulamaya geçirilen kontrollü sosyal hayat dönemine rağmen, ülke geneli ve Burdur ilinde vaka ve ölüm oranlarında artış görülüyor.

Kısıtlamaların kalktığı 1 Temmuz tarihinden itibaren, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakaları ve ölüm oranlarında artışın görülmesi yetkilileri harekete geçirdi.

Türkiye'de vaka ve ölüm sayısının en az görüldüğü illerden olan Burdur'da da pozitif vaka sayısında artışa rastlandı.

- DÜĞÜN, NİŞAN VE ASKER EĞLENCELERİ RİSKİ ARTIRIYOR

Bulaşma riskinin özellikle düğün, nişan, asker eğlencesi gibi sosyal etkinliklerde artış göstermesi üzerine Sağlık Bakanlığı tarafından, koronavirüs (Covid-19) ile mücadele sürecinde alınacak tedbirler kapsamında, nikah ve düğün salonlarına maske takılarak girilmesi, maskenin tören ve kutlamalar sürecinde de takılması, oyun, dans, halay ve fotoğraf çekimi gibi yakın temas gerektiren durumlardan uzak durulması gerektiği belirtildi. 

- BURDUR'DA SON DURUM

7 Temmuz tarihinde Tefenni ilçesinde görülen bir pozitif vaka, aile fertleri içerisinde artarak dörde yükselirken, ilk hasta yaşamını yitirdi. 8 Temmuz günü Karamanlı ilçesine bağlı Bademli köyünde yapılan düğün sonrasında damadın Kovid-19 testi pozitif çıkınca, Çavdır ilçesine bağlı Kızıllar köyünde giriş ve çıkışlar kapatıldı. Bademli köyünden de bir kişiye pozitif tanı konuldu. Gölhisar İlçe Hıfzıssıhha Kurulu Kararı ile pozitif vakaya rastlanan Yusufça beldesinde 4 ev karantinaya alındı.

Öte yandan Milli Savunma Bakanlığı, Burdur 58'inci Piyade Eğitim Alay Komutanlığı'na yeni katılan yükümlülerden 23'ünde koronavirüs tespit edildiğini açıkladı.

Murat ÇOBAN / KMM

Son DüzenlenmeÇarşamba, 15 Temmuz 2020 08:38
Saniye sonra Kapanacaktır
tempobet