TEFENNİ'DE KOVİD-19 VAKASI

Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz, Tefenni'de Koronavirüs vakasına rastlandığını bildirdi.

Başkan Alagöz sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, ilçede bugün görülen vakanın, Antalya'dan Tefenni'ye gelen bir vatandaşta tespit edildiğini kaydetti.

Vatandaşlardan kontrollü yaşam şartlarını mutlaka yerine getirmelerini isteyen Başkan Ümit Alagöz, sosyal mesafenin korunması, maskesiz sokağa çıkılmaması ve hijyen kurallarına mutlak surette riayet edilmesi gerektiğini ifade etti.

Başkan Alagöz, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"Ayrıca son günlerde artmaya başlayan düğünler sebebi ile daha fazla özen göstermemiz gereken bir döneme girmiş bulunmaktayız. Düğünlere katılımın mutlaka maske ile ve temastan kaçınarak gerçekleşmesi gerekmektedir. Düğünlere katılan tüm davetlilerin girişlerde kimlik ve iletişim bilgileri alınacak ve 14 gün boyunca saklanacaktır. 14 gün boyunca katılımcılardan her hangi birinde pozitif vaka tespit edilmesi halinde katılımcılar evlerinde gözetim altına alınabilecektir. Takılar sadece ve sadece bir sandık veya bir kutuya bırakılacak, damat veya gelinin üstüne asılmayacaktır. İkramlar sadece tek kullanımlık tabak, kaşık ve bardaklarla yapılabilecektir. Hepimizin sağlığı ve mutlu yarınlarımız için bu gün her zamankinden daha fazla kurallara uymalıyız." 

 

Murat ÇOBAN / KMM

Saniye sonra Kapanacaktır
tempobet