YEŞİLOVA'DA 'SAHTE SAVCI' SUÇ ÜSTÜ YAKALANDI

Yeşilova ilçesine bağlı Güney köyünde, yaşlı bir vatandaşa kendisini savcı olarak tanıtarak, dolandırmaya çalışan bir kişi jandarma tarafından yakalandı.

Burdur Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre, köyde yalnız yaşayan K.T.'yi (84) telefonla arayıp kendisini savcı olarak tanıtan şahıs, K.T'nin kimlik bilgilerinin bir olaya karıştığını, olayda para ve altınların çalındığını, elinde bulunan para ve altınları evine gelecek sivil kıyafetli Jandarmaya vermesini söyledi. O  sırada eve gelen sivil kıyafetli erkek şahsın para ve altınları almak istemesi ve evinde arama yapacağını söylemesi üzerine, mağdur vatandaş, şahsa, “Arama yapacaksan köy muhtarı ve resmi kıyafetli Jandarmalar ile gel” diyerek şahsı evine kabul etmedi.

Şüpheli şahsın olay yerinden ayrıldığının tespit edilmesi üzerine şahsın jandarma bölgede arama faaliyeti başlattı. Yapılan aramalar sonucu şüpheli E.E. (26) köyün dışında bulunan tarla içerisinde kaçmaya çalıştığı esnada yakalandı.

 

Uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti, kasten yaralama, kullanmak için uyuşturucu madde satın alma, kabul etme ve bulundurma olmak üzere 4 farklı suçtan suç kaydının bulunduğu tespit edilen E.E,
Cumhuriyet Savcısının talimatı ile gözaltına alındı.

Adli makamlara sevk edilen zanlı adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Murat ÇOBAN / KMM

Son DüzenlenmePerşembe, 26 Mart 2020 09:00
Saniye sonra Kapanacaktır
tempobet