MAKÜ'YE 95 MİLYON LİRALIK PROJE

AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesine yapımı gerçekleşen otel, stadyum ve spor kompleksi ile ilgili açıklamada bulundu.

Özçelik yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 2016 yılında Burdur ziyaretlerinde yapılan sunum sonrasında projelerin Burdur’a kazandırılması için talimat verildiğini belirterek, “Cumhurbaşkanımızın talimatları ile ve şimdiki Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun Spor Toto Genel Müdürü olarak projesini takip ettikleri ve Cumhurbaşkanımızın 'üniversitelerin içerisinde otel ve stadyumun bulunduğu en güzel spor kompleksi tesisi Mehmet Akif Ersoy Üniversitesine yapılsın' talimatı vermiştir. 60 milyon liralık tesisi Cumhurbaşkanımız yeterli bulmamış önce 80 milyon daha sonra 95 milyon lira değerinde tesis yapılması belirterek, projelerini bizzat kendisi takip etmiştir. Otel, stadyum ve spor kompleksi, üniversitemize ve Burdur'umuza hayırlı olsun.” dedi.

Tesislerin inşaatlarının bitmesi ile birlikte birçok kulüpten kamp için taleplerin geldiğini belirten Milletvekili Özçelik “Önümüzdeki yıllarda birçok spor kulübünün ve takımların kamp yapmaları, ulusal ve uluslararası müsabakalara hazırlıklarının üniversitemizdeki bu tesislerde yapmaları için şimdiden girişimlerde bulunulmaktadır." diye konuştu

KMM

Saniye sonra Kapanacaktır
tempobet