BAYRAM TATİLİ TRAFİK ÖNLEMLERİ SONUÇ VERDİ

Burdur Valiliği, 9 günlük Ramazan Bayramı tatili dolayısıyla alınan trafik önlemlerinin olumlu sonu verdiğini bildirdi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre önemli tatil noktalarının karayolu güzergahında, kavşak konumunda bulunan Burdur'da Ramazan Bayramı tatili kapsamında alınan tedbirlerin, güvenlik güçleri tarafından hassasiyetle uygulandığı kaydedildi.

Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"Polis sorumluluk bölgemizde kalan 219 kilometrelik karayolu ve Jandarma sorumluluk bölgemizde kalan 313 kilometrelik karayolu ile bin 896 kilometrelik köy yollarında bayram tedbirleri kapsamında 11 günlük bir tedbir planı uygulamaya konuldu. Bu tedbirler kapsamında günlük olarak emniyet ve Jandarma birimlerimiz toplamda 35 ekip, 2 motosikletli ekip, 70 personelle görev yaptı. Tedbirlerin uygulandığı 11 günlük sürede ise 328 ekip, 19 motosikletli ekip ve 653 personel görev aldı. 

Burdur Merkez OSB Kavşağı kontrol noktası başta olmak üzere, Bucak ilçemiz sınırlarında kalan Dereboğazı Antalya-Isparta karayolu üzerinde, Bucak Bölge Trafik İstasyonu kontrol noktası ve Çavdır İlçemiz sınırlarında yer alan Antalya-Denizli Karayolunda 11 günlük süre boyunca 24 saat esaslı yoğun trafik denetimleri yapıldı. Ayrıca 4 drone ile denetimlere destek verildi. 

Burdur İl genelinde Ramazan Bayramı tatilinin başladığı 31 Mayıs Cuma günü saat 17.00'den itibaren tatil sonuna kadar İlimiz sınırlarında kalan devlet karayolları geliş ve gidiş güzergahlarından geçen araç sayıları şu şekilde şekillendi: 

Burdur Antalya karayolundan, Antalya istikametine: 109 bin 407, Burdur istikametine: 91 bin 674, Burdur - Karamanlı - Çavdır Karayolunda; Çavdır istikametinden Burdur istikametine: 25 bin 956, Burdur istikametinden Çavdır istikametine: 19 bin 996, Denizli- Antalya ve Fethiye Karayolunda; Denizli istikametinden Antalya - Fethiye istikametine: 37 bin 326, Fethiye - Antalya istikametinden Denizli istikametine: 40 bin 026 araç geçişi olmuştur. Toplam araç geçişi ise 219 kilometrelik Devlet Karayolları sorumluluk alanımızda 324 bin 385 araç geçişi olmuştur.

Günlük ortalama 19 bin 313 araç geçmekte iken bayram tatilinde günlük geçen araç sayısı 32 bin 439 olmuştur. Tatil süresince il genelinde 8 bin 343 araç ve sürücü ekiplerimizce denetlenmiştir."

BAYRAM TATİLİ SÜRESİNCE ÖLÜMLÜ KAZA MEYDANA GELMEDİ

Burdur Valiliği'nden yapılan açıklamada, 9 günlük bayram tatili süresince ölümlü kaza meydana gelmediği belirtilerek, geçen yılın Ramazan Bayramında 2 ölümlü kaza meydana geldiği ve bu kazada 2 kişinin hayatını kaybettiği, yine geçen yıl Kurban Bayramı tatilinde ise 43 yaralanmalı trafik kazası meydana geldiği ve 88 kişinin yaralandığı belirtildi.

2019 Ramazan Bayramı tatil süresince meydana gelen 35 yaralanmalı kazada 86 kişinin yaralandığı, yaralılardan 1 kişinin hayati tehlikesi mevcutken 85 kişinin hayati tehlikesinin bulunmadığı kaydedildi.

Açıklamada, geçen yılki Kurban Bayramına göre bu yılki Ramazan Bayramı tatilinde yaralanmalı kaza sayısında % 18,6 azalma meydana geldiği vurgulandı.

KMM

 

 

İçişleri Bakanlığımız tarafından farkındalık oluşturmak amacıyla başlatılan kampanyalar ve uygulanan bayram tedbirlerinin, emniyet ve jandarma birimlerimiz tarafından İlimiz genelinde hassasiyetle uygulanması, kaza sayılarında ki azalmalarda etkili olduğu değerlendirilmektedir.

 

Saniye sonra Kapanacaktır
tempobet