BURDUR ESNAF ODALARI BİRLİĞİ EĞİTİM SEMİNERİ DÜZENLEDİ

Burdur Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, 2019 yılının ilk eğitim seminerini düzenledi.

Burdur Yeni Sanayi Sitesi Konferans Salonunda düzenlenen seminere, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Metin Sipahi, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürü Ramazan Erdim, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü Bayram Balban, oda başkanları ve genel sekreterler katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Başkan Sipahi, İŞKUR ve SGK’nın istihdama yönelik yeni düzenleme ve programlarını yakından takip ettiklerini söyledi.

Sipahi, “2019 yılında uygulamaya konulan yeni düzenlemeleri, esnafımıza anlatmak için eğitim seminerlerine ağırlık veriyoruz. Böylelikle esnafımızın bu düzenlemelerden en verimli şekilde yararlanmasını hedefliyoruz.” dedi.

Seminerde İŞKUR İl Müdürü Ramazan Erdim, işbaşı eğitim programları, genç ve kadın istihdam teşviki, ilave istihdam teşviki, mesleki eğitim ve beceri geliştirme işbirliği projesi ve yeni istihdama ücret desteklemeleri konularında bilgiler verdi.

SGK İl Müdürü Bayram Balban ise 2019 yılı istihdam seferberliği kapsamında ücret destekleri, yeni istihdamın SGK prim ve vergisine destekleri, kısa çalışma ödeneği, asgari ücret ödeneği, düzenli ödeme desteği, kalkınmaya ilave destek, işbaşı istihdam ve nitelikli işgücü eğitim desteği ve genç girişimci desteği konularını anlattı.

KMM

Saniye sonra Kapanacaktır
tempobet