Murat ÇOBAN

Murat ÇOBAN

Cep Telefonu:0 532 776 2143
Web site URL: http://www.karamanlihaber.com/

HAKAN SEVİM FEN LİSESİ TÜBİTAK BÖLGE FİNALİNDE

Karamanlı Hakan Sevim Fen Lisesi öğrencileri, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından yürütülen "Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri" yarışmasında bölge finaline katılmaya hak kazandı.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, Karamanlı Hakan Sevim Fen Lisesi öğrencilerinden Ahmet Kanal ve Elif Müberra Nur Demir, Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Neşe Uysal'ın rehberliğinde, Yapay Zeka alanında, "Parkinson Hastalığının İmgeler Üzerinden Derin Öğrenme Yöntemi ile Tanı ve Teşhisin Yapılması" konulu projesiyle, TÜBİTAK 2204-A proje yarışması bölge finalinde Burdur ilini temsil etme hakkını kazandığı belirtildi.

Murat ÇOBAN / KMM

3. ETAP TOKİ KURALARI ÇEKİLİYOR

Karamanlı Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu, 3. etap TOKİ konutlarının kura tarihlerinin belirlendiğini açıkladı.

Selimoğlu yaptığı açıklamada, şu ifadeleri kullandı:

"TOKİ’den edilen bilgiye göre, 2+1 ve 3+1 planında yapılacak 109 konut projesi için geçen yıl 16 Aralık'ta başlayan başvuru tarihi, 15 Ocak'ta sona erdi. Bu kapsamda yapılan başvuruların, kabul edilen ve edilmeyen listesi www.toki.gov.tr adresinden bilgi edinilebilir. Projeye ilişkin kura çekilişleri, 21 Nisan 2020 salı günü yapılacaktır."

Murat ÇOBAN / KMM

BURDUR-KARAMANLI-TEFENNİ-ÇAVDIR KARAYOLU 2020 YILI ÖDENEĞİ AYRILDI

AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, Burdur-Karamanlı-Tefenni-Çavdır karayolu çalışmaları ile ilgi açıklamada bulundu. 

Yapılan yazılı açıklamada, karayolu çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Milletvekilleri Özçelik ve Uğur, “Karayolları 13. Bölge Müdürlüğümüz tarafından, Burdur–Karamanlı-Tefenni-Çavdır karayolu güzergahında yer alan 61 metre uzunluğundaki Suludere Köprüsünün yapım çalışmalarının, devam eden ihaleler kapsamında tamamlanması hedeflenmektedir. Yaklaşık proje maliyeti 150 milyon lira olan, 121 metre uzunluğunda Karaçal Köprüsü, 35 metre uzunluğunda Badarmit Köprüsü ve eksik kalan 8,7 kilometrelik kesimin 2021 yılı sonuna kadar tamamlanması hedeflenmektedir. 2020 yılı için ilk olarak 13 milyon 947 bin lira ödenek ayılmış durumdadır. Karayolları çalışmalarının hızla tamamlanması için Bakanlığımızla ve Genel Müdürlüğümüzle görüşmelerimiz devam etmektedir.” ifadesinde bulundu.

Murat ÇOBAN / KMM

 

 

 

KAYMAKAM TOPACA VE BAŞKAN SELİMOĞLU HALK EĞİTİM KURSLARINI ZİYARET ETTİ

Karamanlı Kaymakamı Adem Topaca ve Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından açılan Sürü yönetimi ve seracılık kurslarını ziyaret etti.

Topaca ve Selimoğlu önce, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün çok amaçlı salonunda düzenlenen Sürü yönetimi kursunu ziyaret etti.

101 kursiyerin katıldığı sürü yönetimi kursuna, ilçe merkezi ve köylerden yoğun bir katılımın olduğunu belirten Topaca, “Bu kurs ile hayvancılık sektöründe bulunan besicilerimizin bilinçlendirilmesi hedeflenmektedir. Bakanlığımızın yayınladığı hayvancılık destekleme tebliği kapsamında destekleme şartlarını yerine getiren keçi ve koyun yetiştiricilerine 5 bin lira, ‘Sürü Yöneticisi Çoban İstihdam Desteği’ verilmektedir. Bu destekten faydalanmak için ise bu kursa katılmak gerekmektedir.” dedi.

Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu, Burdur’un, Tarım Bakanlığı’nın hazırladığı ‘Leader Projesi’ kapsamına alındığını müjdeledi.

Selimoğlu Leader yaklaşımının, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) tarafından uygulanacağını belirterek, kırsal kalkınmanın yerelde yaşayan topluluklar aracılığıyla gerçekleştirilmesinin planlandığını kaydetti.

Sağlanacak olan mali desteğin kaynağının, IPARD programı fonu olduğunu ifade eden Selimoğlu, “Kamu katkısı olarak adlandırılan bu program çerçevesinde gerçekleşmiş taahhütler için geri ödemesiz olarak kullandırılacaktır. Destek oranı toplam uygun harcamaların %100’ünü karşılayacaktır.” diye konuştu.

Vatandaşların soru ve görüşlerini dinleyen Kaymakam Topaca ve Başkan Selimoğlu daha sonra, Nimet Güvener İlkokulu konferans salonunda düzenlenen ve 110 kursiyerin katıldığı ‘Seracılık’ kursuna gitti.

Burada da kursiyerlerle seracılık faaliyetleri, bölgesel sorunlar, tesisleşme ve hal işletmeleri konularında değerlendirmelerde bulundu. Kursiyerlerin sorularını cevaplandırdılar.

Ziyaretlerde Kaymakam Topaca ve Başkan Selimoğlu’na, İlçe Milli Eğitim Müdürü Salim Oğuz, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Naciye Selimoğlu ve Karamanlı İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mehmet Göktepe eşlik etti.

Murat ÇOBAN / KMM

Bu RSS beslemesine abone ol
Saniye sonra Kapanacaktır
tempobet