Murat ÇOBAN

Murat ÇOBAN

Cep Telefonu:0 532 776 2143
Web site URL: http://www.karamanlihaber.com/

KARAMANLI'DA MİLLİ MÜCADELE'NİN 100. YILI COŞKUYLA KUTLANDI

Karamanlı’da, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla tören düzenlendi.

Kutlamalar, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Muharrem Erkil tarafından Atatürk anıtına çelenk sunulmasıyla başladı. Törende, saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı söylendi.

Ardından öğrenciler, okul bandosu eşliğinde kutlamaların yapılacağı ilçe stadyumuna kadar yürüyüş yaptı.

Buradaki törene, Tefenni Kaymakamı ve Karamanlı Kaymakam vekili İlker Eker, Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu, daire amirleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Törende konuşan Karamanlı Gençlik ve Spor Müdürü Muharrem Erkil, 19 Mayıs 1919’da Samsun’da başlayan milli mücadelenin 100’üncü yıl dönümünü kutladıklarını söyledi.

100 yılın koskoca bir asır olduğunu vurgulayan Erkil, şöyle devam etti:

“19 Mayıs 1919’da Samsun’a gitmek için denize açılan Mustafa Kemal Atatürk, kendisi bu mesafeyi yüzebilir miydi bilmiyorum ama siz gençlere emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti, yüz yılın ardından daha nice yüz yıllar tarihin içinde yüzecektir. Samsun’da yanan özgürlük meşalesi, İzmir’de son bulmuş olsa da Karamanlı’da Cuma akşamı size gençlerin gösterdiği coşku özgürlük meşalesinin hiç sönmeyeceğinin bir göstergesidir. Bu coşkunun devam etmesi için sporcu genç beyinlere ihtiyaç var ki bu genç beyinler de zeki, çevik, ahlaklı ve centilmen siz gençlersiniz.”

Kutlamalarda, öğrenciler tarafından şiirler okundu, Atatürk’ün gençliğe hitabesi ve gençlerin Atatürk’e cevabı, halk oyunları, çeşitli yarışmalar, koşu yarışmaları, ritim ve sportif hareketlerin yer aldığı gösteriler sunuldu.

Karamanlı Gençlik Spor Kulübü bünyesinde yeni kurulan, yamaç paraşütü sporcuları tarafından gösteri atlayışları yapıldı.

Protokol mensupları tarafından yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Murat Çoban - Şeref Gündüz / KMM

KARAMANLI'DA COŞKULU GENÇLİK ŞÖLENİ

Karamanlı ilçesinde, “Gençlik Haftası” dolayısıyla, fener alayı düzenlendi ve Zakkum grubu tarafından konser verildi.

Etkinliklere, Tefenni Kaymakamı ve Karamanlı Kaymakam vekili İlker Eker, Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu, daire amirleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Karamanlı Belediye Başkanlığı ve İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinlik kapsamında vatandaşlar ve öğrenciler, belediye tarafından verilen iftar programı sonrasında belediye binası önünde toplandı. Meşale ve Türk bayraklarıyla yürüyüşe geçen topluluk, Fatih ve Yeşilova caddeleri üzerinden Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bahçesinde düzenlenen konser alanına geldi.

Burada devam eden programda konuşan Karamanlı Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı coşkuyla kutladıklarını kaydetti.

Göreve geldiği beş yıl öncesinden bugüne kadar birlikte çalıştıklarını ifade eden Selimoğlu, “Sizlerle birlikte çalıştık, sizlerle birlikte büyük başarıların altına imza attık. Önümüzdeki beş yıldaki hedefimiz, siz gençlerin enerjisiyle daha büyük başarılar elde etmek ve daha büyük hizmet etmek için mücadele edeceğiz.” dedi.

Daha sonra halı saha futbol turnuvasında dereceye giren takımlara protokol tarafından kupaları verildi.

Programda, illüzyon gösterilerinin sergilenmesinin ardından Zakkum grubu konser verdi.

Murat Çoban - Şeref Gündüz / KMM

 

 

KARAMANLI METEM'DEN "HALK BULUŞMALARI" PROJESİ

Karamanlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (METEM), "Halk Buluşmaları" projesini hayata geçirdi.

KMM'ye konuşan okul müdürü Mehmet Yılmaz İye proje kapsamında, çarşı içerisinde kurulan çadırda öğrencilerin hazırladıkları ürünleri sergilendiğini söyledi.

İye, "Mesleki eğitimin tanıtılması kapsamında "Halk Buluşması" etkinliğini planladık. Bu kapsamda, ilçemiz pazarının kurulduğu Cuma günü, çarşı içerisinde kurduğumuz çadır ile ilçe merkezi ve köylerimizdeki vatandaşlarımıza ulaşmayı amaçladık. Kurulan çadırı ziyaret eden vatandaşlarımız, okulumuz öğrencilerinin yıl içerisinde hazırladıkları etkinliklerdeki ürünleri görme fırsatı yakalayabildi. Bu projemize vatandaşlarımız yoğun ilgi gösterdi. Diğer yıllarda bu tip etkinliklerimizi daha da geliştirerek, süreklilik kazandırmayı amaçlıyoruz." dedi.

KMM

KARAMANLI HALK EĞİTİM MERKEZİ YIL SONU SERGİSİ AÇILDI

Karamanlı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünün, 2018-2019 öğretim yılı, yıl sonu sergisinin açılışı gerçekleştirildi.

Karamanlı Belediyesi TOKİ Sosyal Tesislerinde yapılan törende konuşan Karamanlı Halk Eğitim Merkezi Müdürü Naciye Selimoğlu, Halk Eğitim Merkezinde açılan kurslarda meydana getirilen eserlerin, yıl sonu sergileriyle beğeniye sunulduğunu belirtti.

Konuşmasında, Halk Eğitim kurslarının bilgi ve becerilerin öğrenildiği, istihdam olanağı sağlayan, meslekte yükselmeye dayalı ve geleneksel el sanatlarını tanıtan kurslar olduğunu ifade eden Selimoğlu, “Sadece el sanatları değil, bir yıl içerisinde bağımlılıkla mücadele eğitimleri, zeka oyunları, Kuran’ı Kerim öğretimi, okuma yazma, kalorifer ateşçiliği, okçuluk, hasta ve yaşlı bakımı, hijyen, tıbbi ve aromatik bitki yetiştiriciliği ve mantar yetiştiriciliği alanlarında olmak üzere toplamda 38 kurs açtık. Bu kursları başarı ile bitiren toplam 580 vatandaşımız sertifikalarını almaya hak kazanmıştır.” dedi.

Daha sonra protokol mensupları tarafından, başarılı olan kursiyerlere belgeleri verilmesinin ardından, Tefenni Kaymakamı ve Karamanlı Kaymakam vekili İlker Eker ve Karamanlı Belediye Başkan vekili Hüseyin Uğurel tarafından sergilenin açılışı gerçekleştirildi.

KMM

Bu RSS beslemesine abone ol
Saniye sonra Kapanacaktır