Logo
Bu sayfayı yazdır

İSTİKLAL MARŞI'NIN KABULÜNÜN 97. YILI

Karamanlı ilçesinde 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü dolayısıyla program düzenlendi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Nimet Güvener İlkokulu Konferans salonunda düzenlenen programda konuşan Karamanlı Anadolu Lisesi Müdür Kadriye Sarıyar, milletleri millet yapan manevi değerlerin başında bayrak ve milli marşın geldiğini söyledi.

Sarıyar, bayrak ve milli marşın milletin onuru ve namusu olduğunu vurgulayarak, “Bir milletin bayrağına yapılmış saldırı, o millete; milletin marşına yapılmış saygısızlık da o millete yapılmıştır. En acısı da bayrak ve milli marş kavramlarının anlamlarını idrak edememiş toplumların kendi kutsallarını önemsizleştirmeleri, sıradanlaştırmalarıdır. Bayrağa saygı, milli marşına sevgi, milli marş okunurken takınılan tavır ve gösterilen coşku vatan sevgisinin, milletini ne ölçüde sahiplendiğinin açık bir göstergesidir.” dedi.

Etkinlikte, öğrenciler tarafından şiirler okundu, oratoryo ve tiyatro gösterileri sergilendi. Öğretmenler tarafından türküler seslendirildi. Mehmet Akif Ersoy’un hayatını anlatan sinevizyon gösterildi.

Daha sonra okullar arasında yapılan çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere, protokol mensupları tarafından ödüller verildi.

Programa, Tefenni Kaymakamı ve Karamanlı Kaymakam vekili İlker Eker, Belediye Başkanı vekili Murat Sarıbaş, daire müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

KMM

2015 © Karamanlı Haber Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım & Uygulama

Aydın Bilgisayar

Web Tasarım Hizmetleri 0 248 531 40 30 Karamanlı/BURDUR