KARAMANLI İLÇE ENTEGRE HASTANESİ HAYIRLI OLSUN

AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, Karamanlı Toplum Sağlığı Merkezi'nin Karamanlı İlçe Entegre Hastanesi'ne dönüştürüldüğünü bildirdi.

Milletvekili Bayram Özçelik yaptığı açıklamada, Sağlık Bakanlığı ile yapılan görüşmeler ve yoğun takip neticesinde Karamanlı Toplum Sağlığı Merkezinin İlçe Entegre Hastanesine dönüştürüldüğünü ifade etti.

Hastanede 24 saat hasta tedavisinin gerçekleştirileceğini vurgulayan Özçelik, sağlık hizmetinin verileceği hastanenin Burdur'a, Karamanlı ve köylerine hayırlı olsun." dedi.

- İLÇE ENTEGRE HASTANELERİ

Entegre ilçe hastanelerinin bulunduğu ilçe merkezindeki tüm sağlık hizmetleri birleştirilerek güçlendirilmiş entegre ilçe hastanesi tarafından yürütülecek. İlçe merkezinde bulunan mevcut sağlık birimleri bina, araç, gereç, malzeme ve personeliyle beraber entegre ilçe hastanesine devredilecek. 

Entegre ilçe hastanelerinde sağlıkta dönüşüm programının gereği olarak her hekime bir muayene odası açılırken, hekim seçme özgürlüğü tanınacak. Nöbet hizmetleri, 24 saat hizmet esasına ve ihtiyaçlara göre yürütülecek.

E-III grubu olan bu hastaneler, toplam nüfusu 9 bine kadar olan yerlerde hizmet verecek. Bünyesinde en az 2 tabip aktif görev yapacak, acil nöbet hizmetleri yardımcı sağlık personelince verilecek, normal doğum yaptırılabilecek, rutin laboratuvar hizmeti verilebilecek, müşahede amaçlı hasta yatışı yapılabilecek.

KMM

Karamanlı

Saniye sonra Kapanacaktır