İSTİKLAL MARŞI'NIN KABULÜNÜN 95. YIL DÖNÜMÜ

Karamanlı’da, İstiklal Marşı’nın kabulünün 95 yıl dönümü sebebiyle, program düzenlendi.

Nimet Güvener İlkokulu konferans salonunda düzenlenen programa, Karamanlı Kaymakamı Yusuf Altun, İlçe Jandarma Garnizon Komutanı Tarran Güney, Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu, daire müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Programda bir konuşma yapan öğretmen Atila Bolat, Mehmet Akif Ersoy’un İstiklal Marşı’nı, Türk Milleti’nin yaşadığı acıyı ve heyecanı hissederek kaleme aldığını anlattı.

Bolat, Mehmet Akif’in kaleme aldığı İstiklal Marşı’nda, duyguları yeniden canlandıran, gözlerde cesareti ve vatan aşkını hissettiren unutulmaz dizeler olduğunu ifade ederek, “İstiklal Marşı’nda geceye doğan güneşi ve karanlığı kovuşunu anlatır. İstiklal Marşı, bir milletin mukaddesleri uğruna ettiği yeminin şiirleşmiş ifadesidir. İstiklal Marşımız, şanlı geçmişimiz, umut dolu geleceğimiz ve lekesiz istiklalimiz adına yazılmış, hepimizin iştirak ettiği, kutlu bir sözleşmedir” dedi.

Konuşmanın ardından, öğrenciler tarafından, Mehmet Akif Ersoy’un şiirlerinden örnekler okundu, İstiklal Marşı okundu, slayt sunumu ve oratoryo gösterileri sunuldu.

Hakan Sevim Fen Lisesi, Mesleki Teknik Eğitim Merkezi ve Anadolu Lisesi okulları arasında bilgi yarışması düzenlendi. Yarışmada, tüm soruları doğru yanıtlayan Hakan Sevim Fen Lisesi birinci oldu.

 

Program, protokol mensupları tarafından çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle sona erdi.

KMM

3°C

Karamanlı

Clear

Humidity: 65%

Wind: 9.66 km/h

  • 13 Nov 2018 12°C 0°C
  • 14 Nov 2018 10°C -5°C
Saniye sonra Kapanacaktır