MHP BAŞKAN ADAYI TÜRKOĞLU ELEŞTİRİLERDE BULUNDU

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Karamanlı Belediye Başkan Adayı Filiz Şener Türkoğlu, belediye başkanına eleştirilerde bulundu.

Türkoğlu yaptığı açıklamada, MHP’nin Türkiye genelinde sadece 4 kadın adaya başkan adaylığı görevini verdiğini vurgulayarak, “Ben de MHP Karamanlı Belediye Başkan Adayı olarak bu 4 adayımızdan birisiyim. Karamanlı’ya kadın eli değmesinin zamanı geldi. Karamanlı halkının desteklerini bekliyorum.” dedi.

Karamanlı için hazırlamış olduğu projelerin vatandaşlar tarafından oldukça ilgi gördüğünü ifade eden Türkoğlu, şunları söyledi:

“Baraj ıslahı projesiyle, mermer ocaklarının hafriyatları ile doldurulan barajın temizlenmesini sağlayacağız. Çünkü belediyemiz mermer ocaklarından çıkan hafriyatların buraya dökülmesine izin vermiş. Dökülmeye halen devam ediyor. Aynı zamanda buralara çöpler de dökülmüş. Mermer fabrikalarından gelen mermer kırıkları da var. Piknik alanının hemen yanında hafriyatlarla doldurulmuş bir set görünümü oluşmuş. Aldığım bilgiye göre buraya lokanta yapılacakmış. O yüzden böyle bir set oluşturulmuş. Maalesef bu set yüzünden de bizim su kapasitemiz azaldı. Barajın içi dolduruldu. Başkan olduğum takdirde özellikle barajın içerisine dökülen, mermer ocağı hafriyatlarının temizliğini sağlayacağım. İkinci etapta da Bağlı orman kavşağındaki dere yatağını dolduran hafriyatlarının temizliğini sağlayacağım.”

Meslek Yüksek Okulunun Karamanlı’ya hala kazandırılamadığını kaydeden Türkoğlu, “Belediye Başkanı olduğum gün itibariyle mevcut milletvekillerimiz ile istişare ederek, belediye olarak üzerimize düşen görevi yapıp, Karamanlı’ya ivedilikle yüksek okulun kazandırılması için elimden geleni yapacağım. Emin olun ki bir daha ki döneme hiçbir kimsenin projesinin içerisinde yüksek okul projesi yer almayacak.” diye konuştu.

Türkoğlu, Karamanlı için otogar projesinin önemli olduğunu söyleyerek, şu ifadeleri kullandı:

“Geçen dönem otogar yapılacağı vaat edilmesine rağmen yapılmadı. Geçen yıl ise yapılacağı söylendi. Yapılacağı söylenen yere farklı bir proje yapıldı. 21 Kasım 2017 tarihinde Başkan Fatih Selimoğlu ve ekibi, Ankara’da Tarım ve Orman Bakanlığı’na giderek bir sunumda bulundular. Bu sunumda otogar ve tesis yapılabilmesi için akaryakıt istasyonunun karşısına izin aldılar. Ancak, geldikten sonra maalesef akaryakıt istasyonunun karşısına, otogar ve tesis yapılmadı. İlçe girişinde en güzel yeri oluşturan akaryakıt istasyonunun karşısına, öncelikle lokanta yaptı. Sonra lokantanın yan tarafına tuğla, çimento malzemelerinin satış noktasını kurdu. Şu anda da lokantanın diğer tarafına boru ve tarım makinelerinin satış mağazasını açıyorlar. Burada lokanta olabilir ama diğer alanlara otogar yapılabilirdi. Belediyenin bütçe sıkıntısı varsa yöresel ürünlerin pazarlaması ve satışına yönelik dükkanlar yapılabilirdi. Yani bence Karamanlı’nın marka ilçe olmasında yanlış bir hamle oldu. Ben her zaman yandaşın değil, vatandaşın yanında olacağım.”

KMM

Saniye sonra Kapanacaktır