ŞENLİKLERDE TOPLU SÜNNET TÖRENİ VE PARAŞÜT GÖSTERİLERİ SERGİLENDİ-VİDEO HABER

Karamanlı ilçesinde bu yıl 15’incisi düzenlenen geleneksel Karamanlı Ceviz, Mermer ve Yayla Şenlikleri'nin 2'nci gününde, 20 çocuğun katıldığı toplu sünnet töreni ve Türk Hava Kurumu (THK) motorlu paraşüt ekibi tarafından düzenlenen paraşüt gösterileri yapıldı.

Sünnet töreninde konuşan Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu, şenlikler kapsamında düzenlenen toplu sünnet töreni sayesinde tıpkı düğünlerde olduğu gibi sünnet düğünlerinde de dağıtılan ‘oku’ adetinin kaldırılması yönünde ailelere destek olduklarını kaydetti.

Selimoğlu, toplu sünnet törenine katılım sağlayan ailelere çok teşekkür ederek, “Çünkü birlik ve beraberlik faaliyetlerinin bir ortamda geniş çaplı yapılması, dostların, çevrenin ve her kesimin bir araya gelmesi ve getirilmesi çok zordur.” dedi.

Törende, Kuran ve mevlit okunmasının ardından Kaymakam Abdulselam Bıçak, Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu ve daire müdürleri tarafından sünnet olacak çocuklara hediyeler verildi.

Öte yandan şenlikler kapsamında Türk Hava Kurumu (THK) motorlu paraşüt ekibi gösteri uçuşu yaptı.

Kanal 15’e konuşan THK Antalya Havacılık Eğitim Merkezi yamaç paraşütü öğretmeni Arif Kemal Buhar, THK’nın 1925 yılında Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulduğunu anlattı.

Buhar, Atatürk’ün “İstikbal Göklerdedir” sözüyle Türk gençliğine ön ayak olduğunu dile getirerek, “Havacılık ile uğraşan toplumların, insanların mutlu olduğunu söyleyebiliriz. Mutlu toplumlar da üretken, çalışkan, yaratıcı ve başarılı olurlar. Hem kendilerine hem çevrelerine hem de bağlı oldukları milletlere karşı faydalı olurlar.” diye konuştu.

THK Karamanlı Şube Başkanı Mustafa Mumcu, kurban derilerinin THK’ya bağışlanması hususunda Karamanlı ilçesinin nüfusunun az olmasına rağmen, nüfusuna oranla Türkiye genelinde ilklere girdiğini vurguladı.

Mumcu şöyle konuştu:

“Karamanlı halkı bilinçli olarak derilerini THK’ya bağışlıyor. Bizim bu konuda bir sıkıntımız yok. Kurumumuz da Karamanlı halkının bu desteğine ve bizim bu çalışmamıza karşı jest yaparak, motorlu yamaç paraşütü gösterisi sergileyerek şenliğimize renk katmıştır.”

KMM

 

Ortam

Saniye sonra Kapanacaktır