Logo
Bu sayfayı yazdır

KARAMANLI'DA DOLU VE ŞİDDETLİ YAĞIŞ EKİLİ ALANLARA ZARAR VERDİ

Karamanlı ilçesinde etkili olan şiddetli yağış ve dolu, ekili alanlarda zarara neden oldu.

KMM'ye açıklamalarda bulunan Karamanlı Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mehmet Göktepe, Karamanlı Ovasının büyük bir kesimindeki ekili arazilerde zarar meydana geldiğini belirtti.

Göktepe, ilçe merkezi ve Karamanlı Ovasında öğle saatlerinde görülen 20 dakikalık şiddetli yağmur ve dolu yağışının, etkili olduğunu ifade ederek, “Yağışın ardından arazide incelemelerde bulunduk. Karamanlı Ovasının yaklaşık 3’te 2’sindeki ürünlerin yüzde 80-90 civarında zarar var.” dedi.

 Hasar tespit çalışmalarının devam edeceğini kaydeden Göktepe, şöyle söyledi:

“Çiftçilerimizin mağduriyetlerinin giderilmesi için İl Müdürlüğü ve Bakanlık olarak gerekli çalışmaları yapılacağız ve çiftçilerimizin yanında olacağız inşallah.”

Zararların tespiti ve giderilmesi yönünde, tüm çiftçilerin ilçe müdürlüğüne başvuruda bulunması gerektiğini işaret eden Göktepe, “Biz şimdiden çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bayram boyunca da hasar tespit çalışmalarımız devam edecek. Çiftçilerimiz de en kısa sürede bize beyanda bulunup, dilekçe vermeleri gerekiyor.” diye konuştu.

Karamanlı Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu da sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Karamanlı Ovasında ekili halde bulunan rezene, kişniş, anason, arpa, buğday, pancar, mısır ve nohut gibi ürünlerin tamamına yakınının zarar gördüğünü belirtti.

Selimoğlu, bahar aylarında görülen kuraklığın ardından, şiddetli yağış ve dolu sonucu meydana gelen zararın çiftçileri büyük sıkıntıya sokacağı ifadesini kullandı.

KMM

 

2015 © Karamanlı Haber Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım & Uygulama

Aydın Bilgisayar

Web Tasarım Hizmetleri 0 248 531 40 30 Karamanlı/BURDUR