KARAMANLI'DA "19 MAYIS GENÇLİK HAFTASI" ETKİNLİKLERİ

Karamanlı ilçesinde, “19 Mayıs Gençlik Haftası” dolayısıyla, koşu, bocce ve futsal yarışmaları ile gençlik yürüyüşü düzenlendi.

KMM’ye açıklamalarda bulunan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Muharrem Erkil, 19 Mayıs Gençlik Haftası’nı en iyi ve en güzel faaliyetlerle doldurmaya çalıştıklarını, hem spor hem de kültürel faaliyetlere önem verdiklerini söyledi.

Kros yarışmasına hem kendisinin hem de Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu’nun katıldığını belirten Erkil, “Sabah, 2 bin metre kızlar ile 3 bin metre erkekler kros yarışmaları düzenledik. Belediye önünden başlayıp spor salonunda son bulan gençlik yürüyüşünün ardından spor salonu bahçesinde liseler arası bocce yarışmaları düzenledik. Daha sonra ise spor salonunda, öğretmenler karması ile öğrenciler karması arasında futsal karşılaşması organize ettik.” dedi.

Tüm çabalarının Türkiye’nin geleceği olan gençler için olduğunu vurgulayan Erkil şöyle devam etti:

“Biz her şeyi gençlerimiz için yapıyoruz. Bu salonun geçen yıl bize kazandırıldıktan sonra gençlerimizi buraya çekmek için çeşitli etkinlikler yaptık. En son cumartesi günü 30 yarışmacının katıldığı satranç turnuvası yaptık. Ondan önce de voleybol turnuvası düzenledik. Biz gençlerimizi sokaktan, kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmak için ve spora alıştırmak için yaptık. Karamanlı eğitimde bir marka oldu. Biz eğitimdeki markayı sporda da gösterebilme çabası içindeyiz.”

Etkinliklerin akşam ayağında fener alayı ve Kolpa müzik grubunun konseri yer alacak.

KMM

Karamanlı

Saniye sonra Kapanacaktır