Murat ÇOBAN

Murat ÇOBAN

Cep Telefonu:0 532 776 2143
Web site URL: http://www.karamanlihaber.com/

KARAMANLI'DA MERMER OCAĞINDA İŞ KAZASI: 1 YARALI

Karamanlı ilçesindeki bir mermer ocağında meydana gelen iş kazasında 1 kişi yaralandı.

KMM'nin aldığı bilgiye göre, Bademli köyünde faaliyet gösteren mermer ocağında çalışan Hacı Bayram Elçi (48), merdivenle konteynerin üzerine çıkmak istedi. Merdivenin altındaki mermer bloğu hareket edince dengesini Elçi kaybederek düştü.

Arkadaşlarının haber vermesiyle olay yerine gelen sağlık ekipleri, yaralanan Elçi'yi Burdur Devlet Hastanesine kaldırdı.

Beyin kanaması geçiren ve belinde kırıklar bulunan Elçi'nin hayati tehlikesinin bulunduğu öğrenildi.

KMM

2019 FEN BİLİMLERİ III. ULUSAL ÖĞRENCİ KONGRESİ'NDE BURDUR'U HAKAN SEVİM FEN LİSESİ TEMSİL EDECEK

Ankara'da düzenlenecek olan Fen Liseleri III. Ulusal Öğrenci Kongresi'nde Burdur'u Karamanlı Hakan Sevim Fen Lisesi temsil edecek.

KMM'nin edindiği bilgiye göre, Ankara'da 29-30 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilecek olan ve bu yıl üçüncüsü düzenlenen Türkiye geneli Fen Liseleri Ulusal Öğrenci Kongresinde Burdur'u, 4 fen lisesi arasından seçilen Hakan Sevim Fen Lisesi temsil etmeye hak kazandı.

Prof. Dr. Fuat Sezgin anısına 'Bilim Işığında Geleceğe Genç Bakış' sloganıyla Milli Eğitim Bakanlığı ve Gazi Üniversitesi'nin ortaklaşa düzenlediği kongrede, Fen liseleri arasındaki iletişimi artırmak, gözlem, keşif, sorgulama, problem çözme ve model oluşturma becerilerini geliştirmek, bilimsel yöntem basamaklarını kullanarak araştırma ve proje faaliyetlerini yürütmelerini sağlamak amaçlanıyor.

Fen Liseleri III. Ulusal Öğrenci Kongresinde Karamanlı Hakan Sevim Fen Lisesi, 'Makine öğrenmesi sınıflandırma algoritmaları kullanılarak Python programlama dili ile Diyabet Hastalığının tahmin edilebilmesi' konusunda bildiride bulunacak.

KMM

 

18 MART ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ VE ÇANAKKALE ZAFERİ'NİN YIL DÖNÜMÜ

Karamanlı’da, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin yıl dönümü dolayısıyla program düzenlendi.

Atatürk anıtında düzenlenen törene Tefenni Kaymakamı ve Karamanlı Kaymakam vekili İlker Eker, Karamanlı Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu, gaziler, şehit yakınları, daire müdürleri, siyasi parti temsilcileri, askerler, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Karamanlı İlçe Jandarma Komutanı Alaaddin Gergin konuşma yaptı.

Gergin konuşmasında, vatanın bütünlüğü ve ulusun bağımsızlığı söz konusu olduğunda Türk Milleti’nin neleri başarabileceğinin en güzel göstergesinin Çanakkale Zaferi olduğunu söyledi.

Bu destansı zaferin Türkiye Cumhuriyeti’nin sonsuza kadar sürecek varlığının simgesi olduğuna değinen Gergin: “Türk Ulusu bu zaferle, arka arkaya gelen acı olayların etkisi ile kaybettiği öz güvenini yeniden kazanmıştır.” dedi.

Ardından Karamanlı Şehitliği ziyaret edildi. Burada İlçe Müftüsü Ahmet Karagöz Kuran-ı Kerim okuyarak, dua etti.

Nimet Güvener İlkokulu Konferans Salonu’nda devam eden programda konuşan Cumhuriyet Ortaokulu Uğur Demir, vatanda denilen bu toprağın bedelinin ağır ödendiğini kaydetti.

“Çanakkale’yi 3 kelimeyle anlatın deseler; ‘geldiler, gördüler ve döndüler’ derdim diyen Demir, “Çanakkale’yi Çanakkale yapan gelenler değil. Çanakkale’yi Çanakkale yapan gelenleri karşılayan asil ruhtur. O öyle bir ruhtur ki çelik ve barut. Gelenler inancın, imanın ve azmin karşısında yenik düşmüştür” diye konuştu.

Programda, öğrenciler tarafından Kuran-ı Kerim ve şiirler okundu. Sinevizyon, tiyatro ve koro gösterileri sergilendi.

Çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere, protokol mensupları tarafından ödüller verildi.

KMM

MHP KARAMANLI BELEDİYE BAŞKAN ADAYI TÜRKOĞLU: "ÇAMLIK ÇAY BAHÇESİ MİLLET BAHÇESİ OLACAK"

MHP Karamanlı Belediye Başkan adayı Filiz Şener Türkoğlu, Karamanlı'ya 'Millet Bahçesi' yapılacağını bildirdi.

Türkoğlu yaptığı açıklamada, Çamlık Aile Çay Bahçesi alanının 'Millet Bahçesi' alanına dönüştürüleceğini ifade ederek, şunları kaydetti:

"Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdğan'ın seçimlerde söylediği gibi Çamlık Aile Çay Bahçesini 'Millet Bahçesi' yapmak istiyorum. Yani çay bahçesi Millet Bahçesi olduğunda belediyeye ait bir bahçe olacak, böylelikle tüm halkımız gidip Millet Bahçesi'nde ücretsiz bir şekilde çayını içip, dinlenebilecek. Bildiğiniz gibi MHP-AK Parti ittifakı var. Sayın Cumhurbaşkanımız Erdoğan'ın Millet Bahçesi projesine, ben belediye başkanı olduğum gün itibariyle mevcut Çamlık Aile Çay Bahçesini, Millet Bahçesi yapacağım."

KMM

Bu RSS beslemesine abone ol

Karamanlı

Saniye sonra Kapanacaktır