BURTRAK ARAZİSİ ADALET BAKANLIĞI'NA TAHSİS EDİLDİ

AK Parti Burdur Milletvekili, Bayram Özçelik, Burtrak (Burdur Traktör Fabrikası) arazisinin Adalet Bakanlığı'na devredildiğini bildirdi.
 
Özçelik yaptığı yazılı açıklamada, Burtrak arazisinin artık Adalet Bakanlığı'nın lojistik iş alanları hizmetine tahsis edildiğini ifade ederek, şunları kaydetti:
“Uzun süredir Burtrak arazisi üzerinde Adalet ve Orman ve Su İşleri Bakanlarımız arasında görüşmeler sağlanmıştı. En son çıkan KHK Kapsamında orman arazilerinden Adalet Tesisleri için kullanma kararı alındıktan sonra Burtrak arazisinin, Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürlüğünce açık ceza evleri, iş yurtları ve bölge cezaevleri lojistik iş alanlarında değerlendirilmesi üzere Adalet Bakanımız Abdülhamit Gül tarafından talep edilmişti. 729 bin 978 metrekare Burtrak arazisinin bedelsiz ön izni, Orman ve Su İşleri Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu tarafından olur verilmiştir. Önümüzdeki aylarda Adalet Bakanlığımız değerlendirmelerde bulunulacaktır. Adalet Bakanımız Abdülhamit Gül’e ve Fahri Hemşehrimiz Prof. Dr. Veysel Eroğlu’na Burdurlu hemşehrilerim adına şükranlarımızı sunarım.”
 
KMM
Son DüzenlenmeÇarşamba, 07 Mart 2018 07:51

Karamanlı

Saniye sonra Kapanacaktır