BURDUR BASINI BİR ARAYA GELDİ

Burdur Gazeteciler Cemiyeti yönetimi ve üyeleri, 24 Temmuz Basın Bayramı dolayısıyla Tefenni ve Yeşilova ilçelerinde basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Burdur Gazeteciler Cemiyeti, basında sansürün kaldırılışının 109’uncu yıl dönümünü etkinliklerini il merkezi yerine Tefenni ilçesi ile Yeşilova ilçesindeki turistlik işletme ve tesislerde verilen kokteyl ve yemek ile kutladı.

Basın mensupları, İlk önce Tefenni ilçesinde bulunan Tefenni Villas tesislerinde buluştu. Etkinliğe, Burdur Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kürşat Tuncel, yönetim kurulu üyeleri, il merkezinde görev yapan basın mensuplarının yanı sıra Gölhisar, Çavdır, Karamanlı, Ağlasun ve Yeşilova’dan görev yapan basın mensupları katıldı.

Burdur Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Tuncel, Burdur’da görev yapan gazetecilerin daha çok bir arada olması, meslek içi dayanışmanın güçlendirilmesi gerektiğini ifade etti. İlçelerin turizm potansiyeline de değinen Tuncel, “İlçelerimizi ve turizm potansiyelini tanıtmamız, yaşam alanımızı güzelleştirmemiz ve nefes aldığımız ortamı renklendirmek için önemli bir görev olarak karşımızda duruyor. Her fırsatta ilçelere gitme şansımız olmayabiliyor. Bu fırsatı yaratmak için Burdur Gazeteciler Cemiyeti kendine önemli sorumluluk yüklemiş ve bu sorumluluğu en iyi şekilde yerine getirmek için çalışmalarını artırarak sürdürecektir.” dedi.

Basın mensupları, Tefenni Villas-Luxury Bungolow ve Barutlu Su Parkındaki gezinin ardından, Tefenni Belediyesi Ümit Alagöz’ün davetlisi olarak belediye tesislerinde akşam yemeğine katıldı. Program, Yeşilova Belediye Başkanı Nuri Özbek’in davetiyle Salda Gölü kenarındaki bir işletmede sona erdi.

KMM

 

Saniye sonra Kapanacaktır