BURDUR VALİLİĞİ'NDEN DOLANDIRICILIK UYARISI

Burdur’da telefon dolandırıcılarının, Burdur Valisi Şerif Yılmaz’ın ismini kullanarak, dolandırıcılık girişiminde bulundukları bildirildi.

İş adamlarını telefonla arayan dolandırıcıların, "Vali Şerif Yılmaz sizinle görüşmek istiyor" diyerek para istedikleri ifade edildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, Burdur Valiliği Özel Kalem Müdürlüğünden aradıklarını belirten telefon dolandırıcılarının, Vali Şerif yılmaz adını kullanarak bazı iş adamlarına, "Sosyal proje kapsamında engelliler için yardım talebinde bulunuyoruz. Konuyla ilgili Vali Şerif Yılmaz sizinle görüşmek istiyor." dedikleri belirtildi.

 

Burdur Valiliği ve Burdur Valisi Şerif Yılmaz adına yardım adı altında telefonla görüşme talebinde bulunulması veya para istenilmesinin söz konusu olmadığı ifade edilen açıklamada, "İş adamlarımızın ve vatandaşlarımızın, bu tarz konularla karşılaşmaları durumunda en kısa sürede valiliğimiz ve güvenlik güçlerimizle irtibata geçmesi, bu kişilerin yakalanması açısından önem arz etmektedir." denildi.

Karamanlı

Saniye sonra Kapanacaktır