TEFENNİ GÜCÜ BREZİLYALI SAMBACI RAFAEL'İ TRANSFER ETTİ - VİDEO HABER

Burdur’da 1. amatör kümede mücadele eden Tefenni Gücü Spor Kulübü, Brezilyalı futbolcu transfer etti.

KMM'ye açıklamada bulunan Tefenni Gücü Kulübü Başkanı Tahir Ceylan, başkanlık yaptığı Tefenni Gücü Kulübü’nde 25 yıl top koşturduğunu, Brezilya’dan yapılan transferlerle Tefenni Gücü futbol takımını, Bölgesel Amatör Ligine (BAL) çıkarmayı amaçladıklarını söyledi.

Menajer vasıtası ile bağlantı kurdukları 19 yaşındaki Rafael’i Tefenni Belediyesi’nin maddi desteğiyle transfer ettiklerini belirtti.

Rafael’in belediyeye ait otelde ikamet ettiğini, barınma ve yemek masraflarının belediye tarafından karşılandığını belirten Başkan Ceylan, “Rafael, Brezilya’da 5 yaşından beri futbol oynuyormuş. Gerçekten de bilek hareketleri çok güzel. Takımın oyun düzenine göre Rafael’i nereye koysan orada oynar. Ekseri, sol kanatta ve santrafor tarafında oynuyor. Şimdilik 1 yıllık sözleşme imzaladık. Bir aksilik çıkmazsa sonraki yıl da devam edecek.” dedi.

Rafael’i, 10 bin lira bedelle transfer ettiklerini dile getiren Ceylan, Rafael’in yanına bir Brezilyalı futbolcu daha almak üzere olduklarını sözlerine ekledi.

Tefenni Gücü futbol takımı kaptanı Şükrü Mıhladız, ilk kez yabancı bir futbolcu ile aynı takımda mücadele ettiklerini anlattı.

Rafael’in takıma uyum sağladığını anlatan Mıhladız, “Biz de takım olarak yabancılık çektirmedik. Yani bir kardeş gibi ona yardımcı olduk. İlk geldiğinde tabi biraz farklıydı. Brezilya’da gördükleri eğitim ile bizim eğitimimiz çok farklı. İlk geldiğinde bazı şeyleri yadırgadı. Onlar daha farklı eğitim görüyorlarmış oralarda. Zamanla bize uyum sağladı. Şimdi bizimle beraber mücadele etmeye başladı, uyumu iyi.” dedi.

Mıhladız, Rafael’in geleceğini parlak gördüğünü vurgulayarak, sağlam bir yeteneğe sahip olduğunu ve sadece elinden tutup ileriye taşımak gerektiğini kaydetti.

Memleketi Brezilya’da 5 yıldır futbol oynadığını söyleyen Rafael, ilk oynadığı takımının Primavera futbol takımı olduğunu aktararak, şöyle devam etti:

“Menajerim, Tefenni Gücü Spor Kulübü ve Tefenni Belediyesi yetkilileriyle görüşüp anlaşınca Tefenni Gücü futbol takımına transfer oldum. Türkiye’de hedeflerim büyük. Kariyerimi, Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş gibi büyük kulüplerde forma giyerek geliştirmek istiyorum.”

Burdur’un 6 bin 600 nüfuslu küçük bir ilçesi olan Tefenni ilçesini çok beğendiğini ifade eden Rafael, şirin, sessiz, sakin bir yerde olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu sözlerine ekledi.

KMM

Ortam

Son DüzenlenmeSalı, 18 Aralık 2018 07:13
Saniye sonra Kapanacaktır