BURDUR'DA FETÖ/PDY OPERASYONLARI

Burdur'da Fetö/Pdy'ye yönelik soruşturmalar kapsamında şimdiye kadar 364 kişi hakkında işlem yapıldığı, bunlardan 151'inin tutuklandığı bildirildi.

Burdur Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, 15 Temmuz 2016 tarihinden bu yana kent merkezi ve diğer illerde yürütülen Fetö/Pdy'ye  yönelik soruşturmalar kapsamında gerçekleştirilen çalışmalar konusunda bilgi verildi.

Açıklamada, işlem yapılan 364 şüpheliden 190'ı bylock kullanıcısı olduğu ifade edilirken, 364 şüpheliden 151'inin ise tutuklandığı kaydedildi.

Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"26 Nisan 2018'den bu yana ilimiz merkezli olarak ardışık telefon aramalarıyla ilgili soruşturmalar kapsamında yapılan dört ayrı operasyonda içlerinde muvazzaf subay ve astsubay, görevinden uzaklaştırılmış askeri personel ve KHK ile kapatılan askeri okul öğrencileri olan toplam 36 şüpheli gözaltına alınmıştır. Gözaltına alınan şüphelilerden 7'si tutuklanmış, 23'ü ise adli kontrol şartıyla serbest bırakılmış, 6 şüpheli ile ilgili işlemler ise devam etmektedir. Ayrıca İl Emniyet Müdürlüğümüz koordinesinde bugüne kadar yapılan çalışmalarda toplam 364 (190'ı ByLock kullanıcısı) kişi hakkında işlem yapılmış, bunlardan 151'i tutuklanmış, 122'si adli kontrol şartıyla, 73'ü ise alınan ifadeleri akabinde savcılık ve mahkemece serbest bırakılmıştır. 18 şüphelinin ise yakalanmasına yönelik çalışmalar devam etmektedir."

Açıklamada, kent genelinde FETÖ/PDY'ye yönelik mücadeleye bütün kamu kurum ve kuruluşlarınca etkin ve kararlı bir şekilde yürütülmeye devam edileceği vurgulandı.

KMM

Saniye sonra Kapanacaktır