ESNAF ODALARI BİRLİĞİ BAŞKANI SİPAHİ BAŞKAN GÖKBAYRAK'I ZİYARET ETTİ

Burdur Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Metin Sipahi, Karamanlı Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Erol Gökbayrak'ı ziyaret etti.

Ziyaret sırasında Başkan Sipahi'ye, Yeşilova Esnaf Sanatkarlar ve Ulaştırma Hizmetleri Esnaf Odası Başkanı Erhan Sönmez de eşlik etti.

Başkan Sipahi’yi makamında karşılayan Oda Başkanı Erol Gökbayrak, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Görev yaptığı dönem içerisinde ilk defa Burdur Esnaf Odaları Birliği Başkanı’nın ziyarette bulunduğunu söyleyen Başkan Gökbayrak, nakliyeci, otobüsçü, minibüsçü ve taksici esnafın sıkıntılarını ve beklentilerini anlattı.

Özellikle nakliyecilerin yaşadığı takoğraf düzenlenmesi konusunda yaşanılan sıkıntıları dile getiren Gökbayrak, “Şehir dışına çıkmadan şehir içinde çalışmak isteyen nakliyecilerimiz, takoğraf problemi yaşamaktadır. Burdur ili büyük şehir olmadığı için bu esnaflarımız, takoğraf olmadan ikamet ettiği il merkezi, ilçe ya da köylerinden dışarıya çıkamamaktadır. Mesela aracında takoğrafı olmayan nakliyeci vatandaşlarımız, Karamanlı’dan şeker pancarını yükleyip Burdur’a götürememektedir. Oysa Antalya’da bulunan nakliyeci esnafımız, Antalya büyükşehir olduğu için Antalya ili sınırları içerisindeki her yere takoğraf zorunluluğu olmadan rahatça nakliye yapabilmektedir. Burdur’daki nakliyeci esnaflarımız bu problemin giderilmesini istemektedir.” dedi.

Birlik Başkanı Sipahi, Burdur’daki tüm esnafların sıkıntılarını tek tek tespit edeceklerini kaydetti.

Sipahi, “Nakliyeci, minibüsçü ve taksici esnafımızın sorunlarını yakından takip ediyoruz. Durmadan artan akaryakıt fiyatları, esnafımızın ödemek zorunda olduğu vergiler, zorunlu sigorta primleri değerlendirildiğinde, esnafımız zor durumda kalmaktadır. Birlik yönetimi olarak, esnafımızın sorunlarının çözümü noktasında, Bakanlık, Konfederasyon ve Federasyonlara gerekli girişimleri yapacağız.” diye konuştu.

Yeşilova Esnaf Sanatkarlar ve Ulaştırma Hizmetleri Esnaf Odası Başkanı Erhan Sönmez, Yeşilova ilçesinde de çalışmaların hızlı bir şekilde devam ettiğini belirtti.

Sönmez, “Yeşilova’daki nakliyeci, minibüsçü ve taksici esnafı ile Yeşilova halkına yakında güzel bir müjde vereceklerini aktardı.

KMM

Saniye sonra Kapanacaktır